diumenge, 28 de desembre de 2014

TT BORGONYÀ 6 - TT TONA 1

Victòria del TT Borgonyà per 6 a 1 enfront el TT Tona. Els de la colònia van disputar un bon partit contra un bon rival, aconseguint dos punts importants de cara a la classificació general.

Sergi Cárdenas (2,5) David Riu (1,5) i Lluís Burgaya (2) van formar l'equip.

Cárdenas vs López

El 10 de gener, el Borgonyà jugarà al camp del TT Torelló  B.

El TT Sant Vicenç va perdre per 4 a 3 al camp del TT Mont-rodon.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 Sant Quirze TTC A 9 8 1 51 12 167 57 16
2 CTT Sant Hilari 9 8 1 45 18 146 81 16
3 CTT Olot 9 7 2 46 17 149 86 14
4 Vic TT B 9 7 2 37 26 128 105 14
5 TT Borgonyà 9 6 3 36 27 129 99 12
6 TT Torelló B 9 5 4 37 26 127 91 10
7 TT Ripoll 8 5 3 36 20 124 79 10
8 TT La Garriga 10 4 6 29 41 112 136 8
9 CTT Arbúcies 9 4 5 22 41 83 139 8
10 TT Mont-rodon 9 4 5 32 31 114 114 8
11 TT Tona 10 4 6 28 42 114 146 8
12 Sant Quirze TTC B 9 3 6 31 32 115 111 6
13 TT Torelló A 9 1 8 16 47 64 150 2
14 CTT Roda de Ter 8 1 7 12 44 43 134 2
15 TT Sant Vicenç 10 1 9 18 52 80 167 2



divendres, 19 de desembre de 2014

VIC TT 4 - TT BORGONYÀ 3

Derrota del TT Borgonyà per 4 a 3 a la pista del Vic TT. Un partit igualat, que no es va decantar a favor dels vigatans fins la última partida del matx, els dobles.

David Riu (1) Lluís Burgaya (2) i Quim Portet, van formar l'equip.

Riu vs Serra

El proper partit, el Borgonyà rebrà la visita del TT Tona.

El TT Sant Vicenç va perdre per 2 a 5 enfront el TT Ripoll.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 CTT Olot 9 7 2 46 17 149 86 14
2 CTT Sant Hilari 8 7 1 39 17 127 77 14
3 Sant Quirze TTC A 8 7 1 45 11 148 51 14
4 Vic TT B 9 7 2 37 26 128 105 14
5 TT Ripoll 8 5 3 36 20 124 79 10
6 TT Torelló B 9 5 4 37 26 127 91 10
7 TT Borgonyà 8 5 3 30 26 109 93 10
8 TT Tona 9 4 5 27 36 108 126 8
9 TT La Garriga 9 4 5 28 35 108 117 8
10 Sant Quirze TTC B 8 3 5 28 28 104 99 6
11 TT Mont-rodon 8 3 5 28 28 102 104 6
12 CTT Arbúcies 8 3 5 18 38 71 128 6
13 TT Torelló A 8 1 7 15 41 58 131 2
14 CTT Roda de Ter 8 1 7 12 44 43 134 2
15 TT Sant Vicenç 9 1 8 15 48 70 155 2

dilluns, 24 de novembre de 2014

TT BORGONYÀ 6 - TT TORELLÓ A 1

Victòria còmode del TT Borgonyà per 6 a 1 enfront el TT Torelló A.

Sergi Cárdenas (1,5) David Riu (2,5) i Quim Portet (2), van obtenir la cinquena victòria de la temporada, mantenint l'equip a la part capdavantera de la classificació.

 Els dos equips de la vall del ges abans del matx

La propera jornada serà de descans pel Borgonyà. El dia 13 de desembre jugarà al camp del Vic TT.

El TT Sant Vicenç va perdre per 0 a 7 enfront el Sant Quirze TTC  A.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 CTT Olot 7 7 0 41 8 128 54 14
2 Sant Quirze TTC A 6 5 1 34 8 110 37 10
3 CTT Sant Hilari 6 5 1 28 14 94 62 10
4 Vic TT B 7 5 2 28 21 99 85 10
5 TT Borgonyà 7 5 2 27 22 96 79 10
6 TT La Garriga 7 4 3 23 26 83 87 8
7 TT Torelló B 7 4 3 27 22 95 75 8
8 TT Ripoll 6 3 3 26 16 91 59 6
9 TT Tona 7 3 4 22 27 89 97 6
10 Sant Quirze TTC B 6 2 4 20 22 77 77 4
11 TT Mont-rodon 6 2 4 24 18 86 71 4
12 CTT Arbúcies 6 2 4 14 28 52 96 4
13 CTT Roda de Ter 6 1 5 8 34 28 104 2
14 TT Torelló A 7 1 6 12 37 47 115 2
15 TT Sant Vicenç 7 0 7 9 40 51 128 0


diumenge, 16 de novembre de 2014

CTT RODA DE TER 0 - TT BORGONYÀ 7

Victòria clara del TT Borgonyà per 0 a 7 al camp del CTT Roda de Ter.

Marc Conca (2,5), David Velasco (2,5) i Lluís Burgaya (2) van aconseguir la tercera victòria consecutiva i quarta en el global, situant l'equip a la part alta de la classificació.

 Foto de germanor després del matx

La propera jornada, el Borgonyà rebrà la visita del TT Torelló A.

El TT Sant Vicenç va perdre per 4 a 3 al camp del CTT Arbúcies.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 CTT Olot 6 6 0 34 8 107 50 12
2 Vic TT B 6 5 1 25 17 88 68 10
3 Sant Quirze TTC A 5 4 1 27 8 89 34 8
4 TT Borgonyà 6 4 2 21 21 77 76 8
5 CTT Sant Hilari 5 4 1 24 11 77 51 8
6 TT La Garriga 6 4 2 22 20 76 68 8
7 TT Ripoll 5 3 2 23 12 79 45 6
8 TT Torelló B 6 3 3 23 19 81 63 6
9 CTT Arbúcies 5 2 3 14 21 48 75 4
10 TT Tona 6 2 4 18 24 72 86 4
11 TT Mont-rodon 5 2 3 21 14 75 54 4
12 Sant Quirze TTC B 5 1 4 14 21 58 70 2
13 CTT Roda de Ter 6 1 5 8 34 28 104 2
14 TT Torelló A 6 1 5 11 31 44 96 2
15 TT Sant Vicenç 6 0 6 9 33 48 107 0

dimarts, 11 de novembre de 2014

TT BORGONYÀ 4 - CTT SANT HILARI 3

Victòria treballada del TT Borgonyà per 4 a 3 enfront el sempre combatiu, CTT Sant Hilari.

Quim Portet, David Velasco (1,5) i Lluís Burgaya (2,5) van sumar dos punts més, en el partit de dobles que decidia el partit.

 Escalfament previ al matx

El proper partit, el TT Borgonyà jugarà al camp del CTT Roda de Ter.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 CTT Olot 5 5 0 27 8 86 47 10
2 Vic TT B 5 4 1 21 14 71 57 8
3 CTT Sant Hilari 5 4 1 24 11 77 51 8
4 TT La Garriga 5 4 1 21 14 72 49 8
5 Sant Quirze TTC A 4 3 1 21 7 70 30 6
6 TT Borgonyà 5 3 2 14 21 56 74 6
7 TT Ripoll 4 2 2 19 9 65 32 4
8 TT Tona 5 2 3 15 20 59 72 4
9 TT Mont-rodon 4 2 2 18 10 64 37 4
10 TT Torelló B 5 2 3 18 17 66 54 4
11 Sant Quirze TTC B 4 1 3 12 16 49 55 2
12 CTT Roda de Ter 5 1 4 8 27 26 83 2
13 TT Torelló A 5 1 4 11 24 41 75 2
14 CTT Arbúcies 4 1 3 10 18 35 63 2
15 TT Sant Vicenç 5 0 5 6 29 36 94 0

dilluns, 27 d’octubre de 2014

TT MONT-RODON 3 - TT BORGONYÀ 4

Victòria del TT Borgonyà per 3 a 4 al camp del TT Mont-rodon.

Els de la colònia es van poder avançar per sentenciar el matx, però la disputa i igualtat, va ser la constància del partit.

Sergi Cárdenas, Quim Portet (2) i Lluís Burgaya (2) van formar l'equip.

Cárdenas vs Forcada

El proper partit, el Borgonyà rebrà la visita del CTT Sant Hilari.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 CTT Sant Hilari 4 4 0 21 7 66 36 8
2 CTT Olot 4 4 0 21 7 67 36 8
3 Vic TT B 4 3 1 16 12 55 48 6
4 TT La Garriga 4 3 1 16 12 55 40 6
5 TT Ripoll 3 2 1 17 4 56 16 4
6 Sant Quirze TTC A 3 2 1 14 7 49 27 4
7 TT Borgonyà 4 2 2 10 18 41 63 4
8 TT Mont-rodon 4 2 2 18 10 64 37 4
9 TT Torelló B 4 2 2 18 10 63 33 4
10 CTT Arbúcies 3 1 2 8 13 26 46 2
11 TT Tona 4 1 3 11 17 46 60 2
12 Sant Quirze TTC B 3 1 2 9 12 37 42 2
13 TT Torelló A 4 1 3 8 20 32 63 2
14 CTT Roda de Ter 4 0 4 4 24 14 74 0
15 TT Sant Vicenç 4 0 4 5 23 25 75 0

divendres, 17 d’octubre de 2014

TT BORGONYÀ 0 - TT RIPOLL 7

Clara derrota del TT Borgonyà per 0 a 7 enfront el TT Ripoll.

L'equip de gala dels ripollesos va ser superior de principi a fi, demostrant el seu bon nivell de joc d'aquests darrers anys. Tot i això, els de la colònia van disputar un bon partit, el qual, servirà per agafar empenta i experiència pels propers partits.

Sergi Cárdenas, David Riu i Marc Conca van formar l'equip.

Bon tennis taula i germanor amb els companys del TT Ripoll

El proper partit, el TT Borgonyà jugarà al camp del TT Mont-rodon.



Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 CTT Sant Hilari 3 3 0 15 6 48 33 6
2 CTT Olot 3 3 0 15 6 49 28 6
3 TT La Garriga 3 3 0 15 6 47 22 6
4 Vic TT B 3 2 1 10 11 36 41 4
5 TT Ripoll 3 2 1 17 4 56 16 4
6 TT Mont-rodon 3 2 1 15 6 53 22 4
7 Sant Quirze TTC A 2 1 1 9 5 31 18 2
8 CTT Arbúcies 2 1 1 8 6 25 25 2
9 TT Borgonyà 3 1 2 6 15 26 52 2
10 TT Tona 3 1 2 9 12 37 42 2
11 Sant Quirze TTC B 2 1 1 8 6 30 23 2
12 TT Torelló A 4 1 3 8 20 32 63 2
13 TT Torelló B 3 1 2 11 10 42 32 2
14 CTT Roda de Ter 3 0 3 3 18 11 56 0
15 TT Sant Vicenç 4 0 4 5 23 25 75 0

diumenge, 12 d’octubre de 2014

SANT QUIRZE TTC B 2 - TT BORGONYÀ 5

Victòria treballada del TT Borgonyà al camp del Sant Quirze TTC  B per 2 a 5, en la segona jornada de lliga.

Els joves jugadors del club del bisaura es van mostrar molt competitius, optant a la victòria en tot moment ja que de les set partides, cinc, es van decidir al cinquè set de joc, tres dels quals es van decantar pels de la colònia, aconseguint els dos primers punts de la temporada.

Sergi Cárdenas (2) David Riu (2) i Lluís Burgaya (1) van formar l'equip.

Bon ambient, bon tennis taula, i també un bon àrbitre i persona, Llibert Rosell
 
El proper partit, el TT Borgonyà rebrà la visita del TT Ripoll.



Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 CTT Sant Hilari 2 2 0 8 6 27 29 4
2 CTT Olot 2 2 0 11 3 37 15 4
3 TT La Garriga 2 2 0 10 4 32 15 4
4 Sant Quirze TTC A 1 1 0 6 1 19 5 2
5 TT Borgonyà 2 1 1 6 8 24 31 2
6 Sant Quirze TTC B 2 1 1 8 6 30 23 2
7 TT Torelló B 2 1 1 8 6 29 20 2
8 Vic TT B 2 1 1 6 8 23 29 2
9 TT Ripoll 2 1 1 10 4 35 14 2
10 TT Tona 2 1 1 7 7 25 27 2
11 TT Mont-rodon 2 1 1 10 4 36 15 2
12 CTT Roda de Ter 2 0 2 1 13 4 39 0
13 TT Sant Vicenç 2 0 2 2 12 12 40 0
14 TT Torelló A 2 0 2 2 12 8 36 0
15 CTT Arbúcies 1 0 1 3 4 10 13 0

dimarts, 15 d’abril de 2014

COPA PRIMAVERA

El TT Borgonyà va quedar quart de la Copa Primavera.

 Equip format per: Edu Morató, Sergi Cárdenas i David Riu.

A la fase de grups, els de la colònia van quedar primers del grup 4, superant al TT Mont-rodon, ETT Fotoprix Vic TT i TT Tona B.

A la fase d'eliminatòries, disputada al pavelló de Sant Vicenç de Torelló, el TT Borgonyà es va enfrontar als quarts de final al TT Sant Vicenç, amb victòria per 3 a 1.

A la semifinal, es va perdre per un ajustat 2 a 3 enfront el TT Torelló B.
En la lluita pel tercer lloc del podi, la victòria va ser pel Sant Quirze TTC  A per 1 a 3.






dilluns, 10 de març de 2014

CTT OLOT A 4 - TT BORGONYÀ 3

Derrota del TT Borgonyà per 4 a 3 al camp del CTT Olot A, en l'últim partit de lliga.
Sergi Cárdenas (0,5), David Riu (1,5) i Quim Portet (1) van formar l'equip.

El TT Borgonyà acaba a la sisena posició de la classificació amb 16 punts.
El proper 29 de març i 5 d'abril, els de la colònia, disputaran la Copa Primavera d'equips.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 Sant Quirze TTC A 18 16 2 94 32 306 151 32
2 Fotoprix Vic TT B 18 13 5 75 51 260 210 26
3 CTT Sant Hilari 18 11 7 76 50 268 188 22
4 TT Tona A 18 11 7 71 55 244 203 22
5 TT Torelló B 18 10 8 61 65 222 248 20
6 TT Borgonyà 18 8 10 61 65 230 238 16
7 CTT Olot A 18 7 11 62 64 219 228 14
8 TT Mont-rodon 18 7 11 55 71 221 247 14
9 TT Camprodon 18 5 13 42 84 163 274 10
10 TT Sant Vicenç 18 2 16 33 93 152 298 4

diumenge, 23 de febrer de 2014

TT BORGONYÀ 5 - FOTOPRIX VIC TT B 2

Victòria del TT Borgonyà per 5 a 2 enfront el Fotoprix Vic TT  B. Amb aquesta victòria, i a falta d'una jornada per acabar la lliga, l'equip s'assegura la permanència a la primera divisió.

Sergi Cárdenas (1,5), David López (1) i Lluís Burgaya (2,5), van aconseguir dos punts importants, contra el segon classificat de lliga.

Sergi Cárdenas vs Arnau Quintana
Al fons, partit del TT Sant Vicenç

El proper i darrer partit, el TT Borgonyà jugarà al camp del CTT Olot  A.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 Sant Quirze TTC A 17 15 2 88 31 287 144 30
2 Fotoprix Vic TT B 17 12 5 69 50 242 203 24
3 TT Tona A 17 11 6 71 48 244 182 22
4 CTT Sant Hilari 17 10 7 69 50 247 188 20
5 TT Torelló B 17 10 7 60 59 215 230 20
6 TT Borgonyà 17 8 9 58 61 218 223 16
7 TT Mont-rodon 17 7 10 54 65 214 228 14
8 CTT Olot A 17 6 11 58 61 204 216 12
9 TT Camprodon 17 5 12 41 78 155 256 10
10 TT Sant Vicenç 17 1 16 27 92 134 290 2


diumenge, 16 de febrer de 2014

TT BORGONYÀ 6 - TT SANT VICENÇ 1

Victòria del TT Borgonyà per 6 a 1 enfront el TT Sant Vicenç.

Marc Conca (2), Quim Portet (1), David López (1,5) i Lluís Burgaya (1,5) van formar l'equip.
Dos punts més, contra els companys del club, que deixa als de la colònia a un pas de la permanència.

Marc Conca vs David Velasco

El proper partit, el TT Borgonyà rebrà la visita del Fotoprix Vic TT  B.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 Sant Quirze TTC A 16 14 2 83 29 270 134 28
2 Fotoprix Vic TT B 16 12 4 67 45 232 188 24
3 TT Tona A 16 11 5 69 43 235 166 22
4 TT Torelló B 16 10 6 58 54 205 213 20
5 CTT Sant Hilari 16 9 7 62 50 226 184 18
6 TT Borgonyà 16 7 9 53 59 203 213 14
7 TT Mont-rodon 16 6 10 49 63 198 219 12
8 CTT Olot A 16 5 11 53 59 188 208 10
9 TT Camprodon 16 5 11 41 71 151 235 10
10 TT Sant Vicenç 16 1 15 25 87 126 274 2



diumenge, 9 de febrer de 2014

CTT SANT HILARI 3 - TT BORGONYÀ 4

Victòria del TT Borgonyà per 3 a 4 a la sempre complicada pista del CTT Sant Hilari.

David López (2), David Riu (0,5) i Lluís Burgaya (1,5) van aconseguir dos punts importants per mantenir la categoria.

El proper partit serà "el derbi" contra els companys del club, el TT Sant Vicenç.


Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 Fotoprix Vic TT B 15 12 3 64 41 217 174 24
2 Sant Quirze TTC A 14 12 2 72 26 235 116 24
3 TT Tona A 14 11 3 67 31 220 130 22
4 TT Torelló B 15 9 6 53 52 190 201 18
5 CTT Sant Hilari 15 8 7 57 48 210 177 16
6 TT Borgonyà 15 6 9 47 58 184 208 12
7 CTT Olot A 15 5 10 51 54 181 192 10
8 TT Camprodon 15 5 10 38 67 139 221 10
9 TT Mont-rodon 15 5 10 45 60 184 207 10
10 TT Sant Vicenç 15 1 14 24 81 121 255 2

diumenge, 26 de gener de 2014

TT BORGONYÀ 3 - TT MONT-RODON 4

Derrota del TT Borgonyà per 3 a 4 enfront el TT Mont-rodon, un rival directe pel descens.

Sergi Cárdenas, Quim Portet (1) i Lluís Burgaya (2) van formar l'equip.

Sergi Cárdenas vs Josep Crusats

El proper partit, l'equip es desplaçarà al camp del TT Sant Hilari.




Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 Sant Quirze TTC A 14 12 2 72 26 235 116 24
2 TT Tona A 14 11 3 67 31 220 130 22
3 Fotoprix Vic TT B 14 11 3 59 39 202 163 22
4 CTT Sant Hilari 14 8 6 54 44 196 164 16
5 TT Torelló B 14 8 6 48 50 173 190 16
6 TT Camprodon 14 5 9 36 62 128 204 10
7 TT Mont-rodon 14 5 9 43 55 173 191 10
8 TT Borgonyà 14 5 9 43 55 171 194 10
9 CTT Olot A 14 4 10 46 52 165 181 8
10 TT Sant Vicenç 14 1 13 22 76 110 240 2













































































































dilluns, 20 de gener de 2014

TT TORELLÓ B 2 - TT BORGONYÀ 5

Victòria del TT Borgonyà per 2 a 5 al camp del TT Torelló B.
Després d'unes quantes derrotes consecutives, l'equip agafa oxigen per afrontar les últimes jornades.

David Riu (1), David López (1,5) i Lluís Burgaya (2,5) van formar l'equip.

David Riu vs Albert Piqué

El proper partit, el TT Borgonyà rebrà la visita del TT Mont-rodon.
 

Equip PJ PG PP PF PC SF SC Punts
1 Sant Quirze TTC A 13 11 2 65 26 214 112 22
2 TT Tona A 12 10 2 57 27 186 115 20
3 Fotoprix Vic TT B 13 10 3 55 36 188 150 20
4 CTT Sant Hilari 13 7 6 48 43 176 155 14
5 TT Torelló B 13 7 6 44 47 158 180 14
6 TT Camprodon 12 5 7 36 48 123 162 10
7 TT Borgonyà 13 5 8 40 51 159 182 10
8 CTT Olot A 13 4 9 43 48 155 166 8
9 TT Mont-rodon 13 4 9 39 52 161 179 8
10 TT Sant Vicenç 13 1 12 21 70 101 220 2
 


diumenge, 12 de gener de 2014

TT BORGONYÀ 1 - SANT QUIRZE TTC A 6

Després de temps...el TT Borgonyà tornava a competir a casa, al teatre casino, el teatre dels somnis.

L'equip va perdre, però va donar plantar cara en tot moment, enfront un rival capdavanter.
Van formar equip: Quim Portet, David López i Lluís Burgaya (1).

El nostre local, la nostra essència.
 
El proper partit, el TT Borgonyà jugarà al camp del TT Torelló B.
 
EquipPJPGPPPFPCSFSCPunts
1TT Tona A12102572718611520
2Fotoprix Vic TT B12102523217813720
3Sant Quirze TTC A12102612320010020
4TT Torelló B1275424214816114
5CTT Sant Hilari1266444016314512
6TT Camprodon1257364812316210
7CTT Olot A124840441431528
8TT Borgonyà124835491401728
9TT Mont-rodon123933511431746
10TT Sant Vicenç121112064962022